آخرین اخبار
پربازدید ها
کد خبر : ۱۰۱۲۶
به روز شده در : ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
وزیر راه وشهرسازی از طراحی مشوق برای افزایش طول دوره اجاره مسکن خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در این باره گفت: در تاریخ هیچ‌گاه دولت در این حوزه دخالت نکرده است ولی ما در اصلاحیه ماده ۵۳ قانون مالیات مستقیم در مورد تبصره ۱۱ اقدام کرده‌ایم و مشوق‌هایی برای صاحبخانه‌هایی که مراعات مستاجران را می‌کنند در نظر گرفته‌ایم.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد،مثلا صاحبخانه‌هایی که اجاره‌نامه‌‌های دو ساله می‌بندند، معافیت‌های مالیاتی شامل حال آنها می‌شود. این اصلاحیه در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است. وی همچنین درباره اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی بیان کرد: خانه‌های خالی عاملی شده است که منابع کشور را در تله قرار داده، اگر این منابع در مدار باشند و مورد استفاده قرار گیرند به رونق تولید در بخش مسکن کمک می‌کنند. 

برای اجرای این قانون باید سیستم اطلاعات دقیق وجود داشته باشد اما وظیفه ما در این قانون پیش بینی نشده است. ما در حال تلاش هستیم تا سیستم‌های موجود اطلاعاتی را به هم متصل کنیم تا سازمان امور مالیاتی بتواند از آن استفاده کند. در تلاشیم در سال جاری این سیستم اطلاعاتی را ایجاد کنیم.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: