کد خبر : ۱۲۱۲۹
به روز شده در : ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: با وجود تحریم‌های آمریکا ۸۸ میلیون تن کالا از ابتدای سال‌جاری تاکنون در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده که رشدی ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
 به گزارش بامداداقتصاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، جلیل اسلامی افزود: به‌طور کلی ۸۸ میلیون تن کالا از ابتدای سال‌جاری تاکنون در بنادر تجاری و حاکمیتی موجود در کشور تخلیه وبارگیری شده که رشدی ۴ درصدی را نشان می‌دهد.
وی همچنین اظهار کرد: جدا از این تخلیه و بارگیری کالاهای غیر‌نفتی اعم از کانتینری و غیر‌کانتینری و کالاهای اساسی در این مدت ۴۶ میلیون تن بوده که نزدیک به ۸ درصد نسبت به سال قبل رشد را تجربه کرده است. معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: تمامی این آمار و اطلاعات بیانگر این است که شریان تجاری کشور روند پر رونق و مثبتی را در حال طی کردن است. وی در ادامه افزود: عمده ورود کالاهای اساسی به کشور از طریق بندر امام صورت می‌گیرد. بندر امام از نظر وسعت بزرگ‌ترین بندر کشور ودر عین حال از ظرفیت بالایی نیز برخوردار است. امسال ۶ میلیون تن کالای اساسی فقط از بندر مزبور وارد کشور شده است. معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران افزود: ظرفیت این بندر برای تمامی کالاها در سال بیش از ۶۰ میلیون تن و ظرفیت در جا برای نگهداری کالاهای اساسی بیش از ۵/ ۳ میلیون تن است. وی اظهارکرد: سازمان بنادر وظیفه تسهیل، ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها، تامین تجهیزات و همچنین تسهیل‌گری برای ورود کشتی، تخلیه، بارگیری، نگهداری و همین‌طور تامین ایمنی و سلامت کالاها را برعهده دارد. اسلامی در ادامه یادآورشد: مطابق قانون اختیار ترخیص و خروج کالا از بنادر برعهده سازمان گمرک ایران است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: