کد خبر : ۱۲۱۷۳
به روز شده در : ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری به محل سقوط هواپیمای آموزشی در ایوانکی سمنان اعزام شده است.
به گزارش بامداداقتصاد  به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، ‌رضا جعفرزاده اظهار داشت: حدود ساعت ٩ صبح امروز 24 مرداد یک فروند هواپیمای آموزشی فوق سبک در منطقه ایوانکی سمنان دچار سانحه شد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: تیم بررسی سانحه‌ سازمان هواپیمایی کشوری  به محل اعزام شده و علت سانحه متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: متأسفانه در این سانحه‌ معلم خلبان به همراه یک دانشجو خلبانی فوت کردند. 

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به جان باختن استاد خلبان، «مجید فتحی نژاد» در اثر سقوط هواپیمای فوق سبک در ایوانکی سمنان ‌اظهار داشت:  فتحی‌نژاد مسئول فوق سبک سازمان هواپیمایی کشوری بوده است که هواپیمای وی در ساعت ۹ صبح امروز در حدود ۲۰۰ متر قبل از فرودگاه افلاک آسیای ایوانکی دچار حادثه شده است.

به گفته جعفرزاده، «مجید فتحی‌نژاد» از بنیانگذاران یگان فاتحین بسیج و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، جانباز جنگ تحمیلی و از  رزمندگان غیور مدافعان حرم بود و با تربیت خلبانان بسیجی، فعالیت زیادی در حوزه هواپیماهای فوق سبک کشور داشت.


استاد خلبان مجید فتحی‌نژاد

 

وی ادامه داد: فتحی‌نژاد اولین فرمانده حوزه مقاومت بسیج سازمان هواپیمایی کشوری بود که همواره دغدغه زیادی در تربیت نیروهای متعهد و بسیجی در عرصه خلبانی داشت؛ او استادی با اخلاق، صبور، متعهد و بسیار تلاشگر بود و جان خویش را نیز در همین راه تقدیم آرمان‌های مقدس خود کرد. 

جعفرزاده با بیان اینکه جان باختن فتحی‌نژاد ضایعه‌ای برای سازمان هواپیمایی کشوری به شمار می رود افزود: وی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای اولین بار در یک اقدامی شجاعانه‌ پرچم کشورمان را با استفاده از یک فروند هواپیمای فوق سبک در آسمان تهران به اهتزاز در آورد که بازتاب خبری زیادی ‌داشت.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: نفر دو پرواز دانشجوی همراه فتحی‌نژاد، خانم حسینی ۱۸ ساله بود.

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: