پربازدید ها
کد خبر : ۱۲۱۹۴
به روز شده در : ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
محمدیان گفت: جداسازی بودجه کشور از در آمدهای نفتی بسیاری از مشکلات داخلی از جمله بیکاری جوانان را برطرف می کند.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از خانه ملت، اقبال محمدیان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه فرمایشات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی توجه به رونق تولید و جدایی درآمدهای بودجه از نفت، گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور به این علت است که مسئولان ذی‌ربط گرفتار بی‌عملی برای تحقق شعارهای سال شده‌اند.
او با تأکید بر اینکه باید به ظرفیت‌های درون کشور برای رونق تولید تکیه شود، اظهار کرد: رونق تولید، بهبود ارزش پول ملی و وضعیت کسب و کار، جدا کردن اقتصاد از نفت، تبدیل دخالت دولت در اقتصاد، با رویکرد هدایت و نظارت و نیز قطع دست مفسدان و قاچاقیان کشور از اولویت‌‌های امروز اقتصاد کشور است.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس ادامه داد: فرضیات، نظرات و تئوری‌های مختلفی در حوزه اقتصاد کشور مطرح شده و هیچ کمبودی در تئوری، مطلب و محتوا در امر اقتصاد و رونق تولید نداریم، اما گرفتار شدن مسئولان در گرداب بی‌عملی، موجب شده تا روند آن طور که باید پیش نرود و شاهد وضع اقتصادی موجود کشور باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در عین حال که از وابستگی بودجه به درآمد‌های نفتی انتقاد می‌کند، معتقد است که با جدا کردن این درآمد‌ها از بودجه، معضل بیکاری برای همیشه در کشور رفع می‌شود.

محمدیان با انتقاد از سر دادن شعار از جانب مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی کشور، تصریح کرد: پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب، دوران شعار گذشته و باید راهکار‌های عملی برای حل مشکلات اقتصادی کشور از سوی مسئولان و نخبگان ارائه شود.

وی با بیان اینکه برنامه اقتصادی کشور جزیره‌ای شده است، اظهار کرد: اعتماد در این وضعیت اقتصادی تنها با ثبات در بازار به وجود می‌آید، به طور مثال، ۹۵ درصد ظرفیت حمل و نقل ریلی از بنادر، صرف جابه‌جایی واردات می‌شود و وضعیت صنعت خودرو نیز نشان‌دهنده راه غلط مسئولان دولتی در اقتصاد است، بنابراین جزیره‌ای عمل کردن در حوزه اقتصاد موجب بروز وضعیت موجود شده است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: