کد خبر : ۱۲۲۶۳
به روز شده در : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از تمام دیدگاه‌ها، حتی دیدگاه‌های متفاوت که به اصلاح ساختار بودجه کمک کند، استقبال می‌کنم.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در دومین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، اظهار کرد: غایت اصلی و اساسی ما در اصلاح ساختار بودجه، تغییر منتج به بهبود است و ما از تمام دیدگاه‌ها، حتی دیدگاه‌های متفاوت که در این امر مهم کمک کند، استقبال می کنیم.
او افزود: از تمام معاونان و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور می خواهم که ساختار اصلاح بودجه را به‌ درستی و با دقت افزون‌تری مرور کنند و توجه داشته باشند که در این روند ملاک ما اسناد بالادستی خواهد بود.

نوبخت تصریح کرد: یکی از اسناد بالادستی، قانون برنامه ششم توسعه است و بی تردید اگر هدف‌گیری ما متناسب با برنامه‌ها باشد، پشتیبانی افکار عمومی را هم به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند توشه راه خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید: کلیات اصلاح ساختار بودجه در ۴ محور اصلی تصویب شد

همچنین در این جلسه، آرا افلاکی معاون بودجه هزینه‌ای امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد ساختار و اهداف کمیته بازبینی هزینه‌ها، گزارشی ارایه کرد و گفت: کمیته بازبینی و سامان‌دهی آن بر اساس حذف خروجی های زاید، برون‌سپاری خدمت و کاستن از تعداد ردیف‌ها با توجه به قیمت تمام‌شده انجام خواهد پذیرفت.

در ادامه نیز گزارش دستگاه‌های سیاست‌گذار هم توسط مشاور معاونت اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه شد.

رحمتی در این گزارش اظهار کرد: رویکرد ما در این روند، برنامه‌محوری و نظارت‌محوری است که جایگزین دستگاه‌محوری می شود و این امر به تقویت توان نظارت سازمان برنامه و بودجه کشور منتهی می شود و نهاد سیاست‌گذار هم در جایگاه واقعی و ایده‌آل خود واقع خواهد شد.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: