کد خبر : ۱۵۴۶۳
به روز شده در : ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
کیانپور گفت: برای ایام اربعین باید فروش بلیت‌ها به صورت سیستمی و تکلیفی باشد و با حضور تعزیرات باید بلیت‌های چارتری به شکل چشمگیری کاهش یابد.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای پروازهای اربعین باید شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های مشخص شده‌ای را اعلام کنند، گفت: شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای اربعین باید نظارت‌های خود را افزایش دهند تا دلالان و سوداگران از این فرصت برای گران فروشی سوء استفاده نکنند.

او با بیان اینکه از بیستم مهر تا اوایل آبان پیک سفرهای اربعین به شمار می‌رود، افزود: باید شرکت‌های هواپیمایی از تمامی ظرفیت‌های خود برای ارائه هرچه بهتر سفرهایی مناسب و با کیفیت به مسافران استفاده کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس توضیح داد: حمل و نقل هوایی به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های حمل و نقلی به ویژه در ایام اربعین به شمار می‌رود اما با وجود آنکه سال گذشته نظارت‌های بسیار زیادی در این بخش وجود داشت باز هم شاهد ایجاد بازار سیاه در این بخش بودیم، بنابراین امسال باید حضور بازرسان در آژانس‌های مسافرتی و سایت‌های فروش بلیت افزایش یابد.

کیانپور بیان کرد: سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با همکاری وزارت راه و شهرسازی باید یک کمیته مستقلی تشکیل دهد و به صورت روزانه تمامی قیمت‌ها را به ویژه در ایام پایانی هفته و ایام خاص، رصد کند.

او اظهار کرد: فروش بلیت چارتری در ایام اربعین ممنوع است و باید تمامی خدمات در این بخش به صورت سیستمی و قیمت‌های تکلیفی باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس توضیح داد: استقبال زائران نسبت به سال گذشته بسیار زیاد است بنابراین نباید اجازه دهیم دلالان از این فرصت استفاده کرده و اقدام به گران فروشی کنندبرنامه‌ریزی در این بخش به گونه‌ای تعبیه شود که هزینه‌های سفر ارزان باشد تا زائران بتوانند از این فرصت ایجاد شده به بهترین نحو استفاده کنند.

او توضیح داد: انجام پروازهای خارجی برای مسیرهای نجف و بغداد باید کاهش یابد چرا که  قیمت‌های نجومی در این پروازها برای برخی از زائران مشکل ساز شده و جو روانی بدی را در این ایام ایجاد کرده است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: