کد خبر : ۱۶۷۹۷
به روز شده در : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
نوبخت گفت:سال گذشته ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت بر اثر حوادث طبیعی وارد شد که ۸۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بلا عوض پرداخت شده است.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: نظام در ۲۹ بخش و ۱۵ حوزه فرابخشی تحت چارچوب قانون برنامه ششم در حال انجام برنامه‌های خود است که این اقدامات در توسعه زیرساخت‌های کشور به ویژه راه‌ها، راه آهن و احداث سد بیش از سایر حوزه‌ها قابل لمس است.

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه احداث مسکن و اشتغال یک اقدام ویژه برای محرومین است، افزود: غیر از نظام، مسئولین دولتی در سطح ملی و نمایندگان نیز خود را برای انجام اقدامات لازم در راستای رفاه حال افراد کم بضاعت مسئول می‌دانند.

نوبخت با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان براثر حوادث طبیعی همانند سیل به کشور خسارت وارد شد، افزود: در همین راستا و برای جبران خسارت‌های وارده بیش از ۸ هزار میلیارد کمک بلاعوض و ۸۳۰۰ میلیارد تومان بصورت تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

وی در ادامه از مسئولان استان گیلان خواست تا مجموع خسارت‌های سیل اخیر به ستاد بحران اعلام کنند، تأکید کرد: تا جایی که در توان دولت باشد این وجوه همانند سال گذشته بلافاصله پرداخت می‌شود.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: