کد خبر : ۱۸۲۵۱
به روز شده در : ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
علوی گفت: حدود ۵ میلیون دانشجو داریم که ۱۰ درصد آن یعنی معاد ۵۰۰ هزار دانشجوی رشته حسابداری تحصیل می کنند.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علوی دبیر کل جامعه حسابداران رسمی ایران در مراسم روز گرامیداشت روز ملی حسابدار اظهار کرد: هدف از برگزاری روز حسابدار ۲ دلیل  مهم از جمله بررسی چالش ها و معرفی رشته مهم حسابگری است.

این مقام مسئول بیان کرد: جامعه حسابداران رسمی بدون انسجام درونی نمی توانیم مشکلات خود را پیگیری کند. این روز تنها برای حسابداران رسمی نیست و برای تمام فعالان این حیطه برگزار می شود. امسال با کمک وزارت امور اقتصاد و دارایی برای اولین بار روز حسابدار را برای تمام فعالان این حیطه برگزار کردیم.

او ادامه داد: روز بسیج دانشجو و حسابداری در ابتدای ماه آذر گرامی داشته می شود و معتقدم این سه روز بسیار به هم مرتبط است چرا که دانشجویان و حسابداران به صورت بسیجی و بدون چشم داشت فعالیت می کنند. حدود ۵ میلیون دانشجو داریم که ۱۰ درصد آن یعنی معادل ۵۰۰ هزار دانشجوی رشته حسابداری تحصیل می کنند.

علوی تصریح کرد: جهت کاستن از بار دولت بخش خصوصی باید به کمک دولت ها بیاید. جامعه حسابداران رسمی ایران با ۳۰۰ موسسه رسمی حسابرسی در کشور داریم که با حجم عظیم تخصص می تواند به اقتصاد کشور کمک کند.

او بیان کرد: رهبری در تمام فرمایشات خود مبارزه با فساد را تاکید کرده اند که در این حیطه برون سپاری حسابرسی ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه دولتی را می تواند برای حسابرسی در نظر بگیرند. این ظرفیت بی نظیر تخصصی در بخش خصوصی می تواند بازوی دیوان محاسبات کشور باشد.

علوی تاکید کرد: پیشنهاد بررسی و حسابرسی مالیاتی به همراه حسابرسی مالی را به دیوان محاسبات کشور داده ایم.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: