کد خبر : ۱۸۲۹۷
به روز شده در : ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
پدیدار گفت: بیش از ۷۰۰ کارت بازرگانی از سال گذشته هنوز تمدید نشده است.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،رضا پدیدار عضو اتاق بازرگانی تهران درباره کارت‌های بازرگانی اظهار کرد: استفاده از کارت‌های بازرگانی می‌تواند برای بازرگانان سودمند باشد  چرا که می‌توانند از طریق سامانه بازرگانی، به مبادله کالا اقدام کنند.

عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ کارت بازرگانی از سال گذشته هنوز تمدید نشده است، اظهار کرد: شناسایی فعالان اقتصادی برعهده اتاق بازرگانی بوده و مجریان پارلمان بخش خصوصی عموما افراد موجهی هستند. پیشنهاد می‌شود تا تمام مراحل اعطای کارت بازرگانی به این بخش واگذار شود.

استفاده از کارت‌های بازرگانی می‌تواند به شفافیت کمک کند
پدیدار در ادامه از مزیت‌های کارت‌های بازرگانی گفت: استفاده از این کارت ها، می‌تواند تخلفات بازرگانی را کاهش دهد، اما متاسفانه هستند افرادی که از این کارت‌ها سواستفاده می‌کنند.

عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه استفاده از کارت‌های بازرگانی می‌تواند به شفافیت کمک کند، گفت: داشتن یا نداشتن کارت بازرگانی به خودی خود مزیت محسوب نمی‌شود بلکه کارت بازرگانی به معنای گواهینامه‌ای است که با آن می‌توان تجارت فرامرزی کرد چه در حوزه صادرات و چه در واردات. کسی که با این کارت‌ها تجارت کند می‌تواند از مزایا و مضرات این تجارت برخوردار شود چراکه تجارت همیشه سودآور نیست و زیان هم دارد.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: