کد خبر : ۲۲۱۸۵
به روز شده در : ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
رجبی مشهدی گفت: تا پایان امروز برق بخش عمده‌ای از مشترکان استان گیلان که چیزی بالغ بر ۶۷ هزار نفر هستند، وصل می‌شود.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،مصطفی رجبی مشهدی معاون راهبری شبکه برق کشور با اشاره به آخرین وضعیت شبکه برق استان گیلان گفت: از دیروز با مساعد شدن هوا و اعزام بالگرد توانیر و ۱۵۰ نیروی عملیاتی از استان‌های همجوار، برخی از شبکه‌های اصلی برق استان گیلان در وضعیت پایدار قرار گرفته است.

او ادامه داد: مشکل بیش از ۶۰ درصد مشترکان این منطقه که دچار قطعی برق بودند برطرف شده است و در حال حاضر ما از نظر گروه اجرایی و عملیاتی مشکلی نداریم تنها مشکل و محدویت گرو‌ه‌های ما دسترسی به مناطق آسیب دیده است، در واقع به دلیل انسداد راه‌ها امکان دسترسی به مناطق نیست.

رجبی مشهدی با بیان اینکه با اعزام این بالگرد بازدید از شبکه‌های اصلی برق و پست ۲۳۰ کیلو ولت لاهیجان انجام و مشکلات به وجود آمده در این شبکه‌ها شناسایی شده است، تصریح کرد: پس از این اقدام اکیپ‌های عملیاتی برای رفع مشکل از طریق بالگرد در منطقه حاضر و به دنبال آن پست ۲۳۰ کیلولت سیاهکلده (لاهیجان) برق‌دار شد.

معاون راهبری شبکه برق کشور افزود: متأسفانه در پی بارش شدید برف ۱۹ پست برق استان گیلان از مدار خارج شدند که در حال حاضر ۱۶ پست دارای برق و ۳ پست دیگر بی‌برق هستند که امیداوریم تا پایان امروز برق بخش عمده‌ای از مشترکان که چیزی بالغ بر ۶۷ هزار نفر هستند نیز وصل شود.

او اضافه کرد: مشکل عمده گروه‌های عملیاتی و شناسایی، همچنان مسدود بودن راه‌های دسترسی است و در صورتی که این مشکل رفع شود، سرعت برق‌رسانی افزایش خواهد یافت.

رجبی مشهدی گفت: ساعتی پیش پرسنل صنعت برق موفق به برق‌دار کردن پنجمین پست برق گیلان شدند که در اثر بارش سنگین برف از مدار خارج شده بود و همچنین هم اکنون پست برق کلاچای با تلاش‌های بی وقفه و با وجود سخت بودن دسترسی به پست، برق‌دار شد.

گفتنی است؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو به منظور رسیدگی به وضعیت خدمات‌رسانی آب و برق به مردم استان گیلان و بررسی آخرین وضعیت ترمیم خسارت‌های ناشی از بارش برف سنگین در این استان، هم‌اکنون وارد شهر رشت شده است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: