کد خبر : ۲۲۶۲۶
به روز شده در : ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
جعفر زاده گفت: تمامی پرواز‌های مسافری به کشور چین طبق دستوری که از سوی هئیت دولت صادر شده بود قطع شده است.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه تمامی پروازهای مسافری ایران به کشور چین از هفته‌های گذشته متوقف شده است ،گفت: در صورتی که پروازی به کشور چین از سوی شرکت هواپیمایی ماهان انجام شده تنها مربوط به پروازهای باری بوده است که با هماهنگی وزارت بهداشت و تحت کنترل و نظارت این وزارتخانه انجام شده است.

او ادامه داد: همان طور که پیش از این اعلام کرده بودیم تمامی پروازها به کشور چین طبق جلسه هیئت دولت که با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و چند وزیر ما شده بود اعلام شد که تمامی پروازهای مسافری به کشور چین متوقف شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: در صورتی که پروازهای موردی به کشور چین انجام شده باشد بنا به ضرورت بوده و تحت نظارت و کنترل وزارت بهداشت و با موافقت این وزارتخانه صورت گرفته و به هیچ عنوان این پرواز ها مسافری نبوده است.

جعفرزاده با اشاره به اینکه تمامی تمهیدات لازم تحت نظارت و اقدامات پیشگیرانه برای این موضوع در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد، افزود: از ماه های گذشته تمامی اقدامات پیشگیرانه درباره کنترل مسافران پرواز به چین از سوی مسئولان وزارت بهداشت در فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام شده است.

جعفرزاده در پاسخ به این سوال که آیا احتمال آنکه پرواز به سایر کشورهای خارجی متوقف بشود وجود دارد یا خیر؟ گفت: من در این مورد اطلاعی ندارم و تا کنون صحبتی درباره این موضوع صورت نگرفته است.

گفتنی است امروز اخباری در فضای مجازی مبنی بر انجام پرواز به شانگ هانگ از سوی شرکت هواپیمایی ماهان منتشر شد که باعث نگرانی بیشتر مردم در این باره شدا است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: