کد خبر : ۲۲۷۸۴
به روز شده در : ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
امروز کاظم خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از سوی رئیس جمهور معرفی شد ، مطالعه این نوشتار به آشنایی بیشتر شما با این فرد کمک می کند.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از فارس، امروز کاظم خاوازی رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی از سوی رئیس جمهور معرفی شد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری به خبرنگار فارس گفت: دولت کاظم خاوازی را به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی برای کسب اعتماد به مجلس اعتماد کرد.

کاظم خاوازی معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات،‌آموزش و ترویج کشاورزی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: پیشنهاد وزیر کشاورزی در جلسه علنی مجلس اعلام وصول می‌شود و یک هفته بعد جلسه رأی اعتماد به وی برگزار خواهد شد و در این مدت کمیسیون تخصصی فرصت دارد تا سوابق، برنامه‌ها به وزیر پیشنهادی و تطبیق آن با اسناد بالادستی را مورد بررسی قرار دهد.

اما کاظم خاوازی  کیست. وی متولد 1347 دارای دو فرزند و آخرین رشته تحصیلی‌اش دکترای تخصصی با گرایش تحصیلی کشاورزی (خاک‌شناسی) است. خاوازی استاد تمام پایه 28 و در حال حاضر معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است. خاوازی پیش از این مسئولیت‌هایی نظیر معاون ترویج سازمان و سرپرست مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی، معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور، معاون تحقیقاتی مؤسسه تحقیقات خاک و آب، معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی مؤسسه تحقیقات آب و خاک، رئیس بخش تحقیقات بیولوژیک خاک و رئیس ایستگاه تحقیقات خاک و آب کرج بوده است. 

کاظم خاوازی لیسانس کشاورزی (خاک‌شناسی) را در سال 1370 در دانشگاه شیراز کسب کرد. همچنین فوق لیسانس همین رشته را در سال 1374 از دانشگاه تربیت مدرس و نیز دکترای این رشته را در سال 1382 از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرد.

*‌برخی سوابق و اقدامات مدیریتی و اجرایی

وی عضو مدعو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، مجری طرح ملی نظام نوین ترویج کشاورزی کشور، راه‌اندازی مرکز ثبت و کنترل کیفی مواد کودی در کشور، مجری برنامة‌ای اقتصاد مقاومتی، شرکت‌های دانش‌بنیان و انتقال یافته‌های تحقیقاتی به عرصه، مجری برنامه اقتصاد مقاومتی آموزش بهره‌برداران از طریق رسانه جمعی، مجری مسئول طرح ملی حمایت و پشتیبانی شرکت‌های فنی و مشاوره‌ای بخش کشاورزی بخشی از اقدامات مدیریتی و اجرایی وی است.

* برخی سوابق پژوهشی

کاظم خاوازی تاکنون بیش از 150 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی، معتبر داخلی و خارجی چاپ کرده مجری و همکاری بیش از 100 طرح پژوهشی در سطح ملی و مؤسسه‌ای بوده و بیش از 120 مقاله در همایش‌های علمی معتبر داخلی و خارجی چاپ کرده و راهنمایی و مشاوره بیش از 50 عنوان و رساله دکتری را عهده‌دار شده و سه عنوان کتاب تألیف و ترجمه کرده است. وی همچنین مدرس دانشگاه‌های معتبر داخلی در سطح دکتری و کارشناسی ارشد بوده است. 

وزیر پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی همچنین دانش فنی تولید مایه تلیقح سویا و در نتیجه جلوگیری از واردات آن به ایران را ثبت کرده است. 

خاوازی همچنان فرمولاسیون ماده حامل تولید کودهای بیولوژیک که منجر به توسعه تولید چنین کودهایی در ایران شد را ثبت کرده است.

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: