کد خبر : ۲۷۵۱۵
به روز شده در : ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه وجود ندارد، قیمت میوه‌های نوبرانه را اعلام کرد.

به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،اسداله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران  با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به پایان ذخایر میوه‌های زمستان در سردخانه ها، میوه‌های نوبرانه فصل جایگزین شدند.

او با اشاره به نرخ میوه‌های نوبرانه افزود: در حال حاضر هر کیلو گوجه سبز شمال با نرخ ۴ هزار تا ۱۳ هزار تومان، گوجه سبز برغان ۸ هزار تا ۲۰ هزار تومان، توت فرنگی جیرفت ۶ هزار تا ۱۵ هزار تومان، توت فرنگی کرج ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان، دستنبو ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان، شاه پسند ۴ هزار تا ۷ هزار تومان، طالبی ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، هندوانه یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۸۰۰ تومان، زردآلو شیراز ۲۰ هزار تا ۳۳ هزار تومان و زردآلو کاشان ۱۰ هزار تا ۱۸ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

گوجه سبز شمال۴ هزار تا ۱۳ هزار تومان
گوجه سبز برغان۸ هزار تا ۲۰ هزار تومان
توت فرنگی جیرفت۶ هزار تا ۱۵ هزار تومان
توت فرنگی کرج۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان
دستنبو۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان
شاه پسند۴ هزار تا ۷ هزار تومان
طالبی۴ هزار تا ۸ هزار تومان
هندوانهیک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۸۰۰ تومان
زردآلو شیراز۲۰ هزار تا ۳۳ هزار تومان
زردآلو کاشان۱۰ هزار تا ۱۸ هزار تومان

کارگر با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه‌های نوبرانه وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به فراوانی تولید، قیمت میوه‌های نوبرانه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بسیار مناسب است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت کنونی هر کیلو پیاز را یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به مازاد تولید و محدودیت صادرات، قیمت پیاز جوابگوی هزینه‌های تولید نیست.

او در پایان تصریح کرد: با توجه به اقلیم ۴ فصل ایران و پایان ذخایر سردخانه، میوه‌های فصل جدید جایگزین می‌شود.

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: