کد خبر : ۲۸۱۷۲
به روز شده در : ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
مدیر عامل آبفای استان خوزستان گفت: خوشبختانه آب منطقه غیزانیه در مدار قرار گرفت و ۱۰ تا ۱۲ روز زودتر از موعد مقرر این پروژه را به اتمام رساندیم.
به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،حقیقی پور مدیر عامل آبفای استان خوزستان در خصوص آخرین وضعیت خطوط لوله آب شرب غیزانیه، گفت: از سال ۹۸ اجرای این پروژه پس از وقفه طولانی مجدد آغاز شد و هم اکنون این پروژه در مراحل پایانی احداث فاز اول قرار دارد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید و البته مشکل اساسی تامین آب شرب منطقه رفع شده است.

او ادامه داد: خوشبختانه آب منطقه غیزانیه به بهره برداری و در مدار قرار گرفت به طوری که ما ۱۰ تا ۱۲ روز زودتر هم از موعد مقرر این پروژه را به اتمام رساندیم که با اجرای این این دو طرح آبرسانی به غیزانیه خط لوله ۲۵ کیلومتری با قطر ۶۰۰ میلی متر تا ایستگاه سفیره برای آبرسانی به این منطقه احداث می‌شود که با راه اندازی این بخش ۸۰ درصد مشکل آب غیزانیه برطرف شد.

مدیر عامل آبفای استان خوزستان اضافه کرد: ۷ روستا هم فاقد شبکه آبرسانی بودند که ۴۳ کیلومتر خطوط لوله آب برای این روستا‌ها کشیده شد که این روستا هم وارد مدار لوله کشی آب شدند.

حقیقی پور برآورد این هزینه را ۷۵ میلیارد تومان خواهند بیان کرد: همزمان با افتتاح طرح آبرسانی به ۸۵ روستای بخش غیزانیه در پایان خرداد، بخش دیگری هم که شامل ۸ روستاست با هزینه ۳۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: