کد خبر : ۳۰۴۳
به روز شده در : ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰
سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:
سرپرست فرمانداری بروجرد ایران را کانون و محور شیعه در جهان دانست و گفت: اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی در روز اربعین به رخ جهانیان کشیده می شود.
علی کورانی فر روز شنبه در نشست برنامه ریزی و هماهنگی ستاد اربعین بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: اربعین و محرم به لحاظ عشق، علاقه و ارادت مردم جهان به ابا عبدالله الحسین(ع) همواره از ظرفیت های مهم معنوی برخوردار است و این علاقه باعث اجتماعی میلیونی شیعیان در این روز می شود.
وی گفت: دشمنان همواره سعی دارند از راه های مختلف به اقتدار و استقلال کشور ضربه بزنند لذا در حماسه میلیونی شیعیان در اربعین نیز باید برای خنثی کردن این توطئه ها آمادگی کامل داشته باشیم.
سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: با توجه به قرار گرفتن شهرستان بروجرد در مسیر تردد زایران به سمت کشور عراق به طور متوسط روزانه 10 تا 15 هزار زایر از این شهرستان عبور می کند لذا تمام ظرفیت های شهرستان باید برای استقبال از زایران استفاده شوند.
وی تاکید کرد: با ارائه برنامه های تبلیغی، رسانه ای و فرهنگی به زایران باید از وارد شدن ضربه به روابط ایران و عراق جلوگیری و با اتحاد و انسجام در این روابط حریم 2 کشور حفط شوند.
کورانی فر بر تامین امنیت، بهداشت و درمان، تغذیه، اسکان و امداد و نجات زایران تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت تمامی ادارات شهرستان برای تحقق این امر استفاده شود.
نماینده سازمان حج و زیارت لرستان نیز در این نشست اربعین را بزرگترین تجمع اسلام دانست و اظهار کرد: اجتماع میلیونی شیعیان در اربعین حسینی جنگ قدرت و ابراز وجود شیعیان به کل جهان است و بسیاری از معادلات دشمن را به هم می زند.
علی محمد کشفی افزود: امسال بنا به حساسیت این موضوع مسئولیت ستاد کشوری به وزیر کشور داده شده است و باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات دولتی، خصوصی و مردمی برای نشان دادن این اقتدار استفاده کرد.
وی اضافه کرد: امسال سازمان حج و زیارت برای تامین دلار و پارکینگ خودروهای شخصی و رفع مشکلات سال های قبل خدمات بهتری را برای زایران لحاظ کرده است.
وی گفت: شهرستان بروجرد از زمان امام حسن مجتبی(ع) به عنوان شاهراه زیارتی نقش آفرینی کرده است و در سفرنامه های مختلف تاریخی نام بروجرد می درخشد.
کشفی تاکید کرد: امسال نیز توانایی های شهرستان بروجرد باید به نحو مطلوب نشان داده شوند تا زائران با ورود به شهر از امکانات بهره مند شوند.
اعضای هفت کمیته تغذیه، حمل و نقل، بهداشت و سلامت، اطلاع رسانی، امداد و نجات و اسکان، تنظیف و انرژی در این نشست وظایف خود را پیرامون نحوه استقبال و خدمات دهی به زایران اربعین را بیان کردند.
منبع: ایرنا
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: