کد خبر : ۳۱۲۷
به روز شده در : ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
اختصاصی/بروجردی در دیدار با پرسنل ناجای بروجرد :
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس‌شورای‌اسلامی با حضور در محل فرماندهی نیروی انتظامی این شهرستان با فرمانده و عوامل ناجا در این شهرستان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش بروجردما علاء‌الدین بروجردی در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در جمع زحمت‌کشان حوزه‌ی امنیت بروجرد اظهار داشت:خداوند متعال را شکرگذار هستم که امروز در این محفل نورانی و در این مکان مقدس در محضر تلاشگران عرصه حفظ امنیت مردم حضور یافته‌ام.

فرمانده نیروی‌انتظامی بروجرد یکی از افسران تلاشگر و خوش‌سابقه در حوزه امنیت هستند

وی ضمن تشکر از زحمات و فعالیت‌های ناجا و به‌ویژه فرماندهی نیروی انتظامی در بروجرد افزود: سرهنگ دلیری یکی از افسران تلاشگر و خوش‌سابقه در حوزه امنیت هستند به‌طوری‌که به هر نقطه از شهر و روستا که مراجعه می‌نماییم شاهد  تمجید و رضایتمندی مردم از ایشان هستیم که این امر موجب خرسندی است.  

باید شکرگذار نعمت ولایت باشیم

بروجردی با بیان این مطلب که پیوسته باید شکرگذار نعمت ولایت باشیم، این مهم را یک نعمت الهی توصیف کرد و افزود:این اراده الهی بود که ملت بزرگ ما با دم مسیحایی حضرت امام خمینی‌(ره)از نعمت ولایت برخوردار شود.

ساختار سیاسی کشور برگرفته از فرازها و راهبردهای قرآنی است

وی نظام و ساختار سیاسی کشور را برگرفته از فرازها و راهبردهای قرآنی مبنی بر اطاعت از خداوند و رسول مکرم‌(ص) دانست و اضافه کرد: این ساختار ولایت‌مطلقه‌‌‌‌فقیه یک نظام الهی و منحصر به کشور ما  بوده  و یک ساختار سیاسی متدوال در جغرافیای امروز جهان امروز نیست.

جهان امروز دنیای ظلم است

بروجردی افزود:جهان امروز دنیای ظلم است چنانکه می‌بینیم شورای امنیت سازمان بین‌الملل که مسئولیت حفاظت از جان انسانها را بر‌عهده دارد پس از 17-18 ماه که هزاران کودک و زن و مرد مسلمان در یمن توسط جنایات آل‌سعود به خاک و خون کشیده شده و به شهادت رسیده‌اند، طی قطعنامه‌ای یمنِ مورد تجاوز قرار گرفته را محکوم نموده و به آل‌سعود تجاوز‌گر جایزه می‌دهد.

به فضل خداوند متعال کشور ما از امنیتی پایدار برخوردار است

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس‌شورای‌اسلامی در تکمیل موضوع فوق اظهار داشت: در چنین دنیایی و در شرایطی که در شرق و غرب ایران و در کشورهای متعدد اسلامی نظیر افغانستان، پاکستان، ترکیه، عراق، سوریه، لیبی و یمن بحران جدی نا‌امنی وجود دارد به فضل خداوند متعال کشور ما از امنیتی پایدار برخوردار است.

امروزه موضوع امنیت پایدار نظام و کشور ما در سطح جهان مثال‌زدنی است

تبدیل به سوال شدن امنیت پایدار ایران برای کشورهای اروپایی و غربی را علاء‌الدین بروجردی یادآور شد و افزود: در سفری که رییس سرویس اطلاعاتی فرانسه به تهران داشته و در دیدار با وزیر و مسئولین اطلاعاتی کشورمان این سوال مطرح شد که با وجود بحران‌های مذکور در پیرامون ایران شما چگونه توانسته‌اید از امنیت پایدار برخوردار شوید؟ بروجردی تاکید کرد: امروزه موضوع امنیت پایدار نظام و کشور ما در سطح جهان مثال‌زدنی است.

از زمان استقرار نیروهای ناتو تولید و قاچاق مواد مخدر درافغانستان افزایش 40 ‌برابری داشته است

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیروهای خدوم ناجا در سراسر کشور، به تعداد شهدای کشور در عرصه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: با‌توجه به اینکه یکی از بزرگترین مراکز تولید مواد مخدر یعنی افغانستان همسایه شرقی ماست گفت: از زمان استقرار نیروهای ناتو در خاک این کشور تولید و قاچاق مواد مخدر افزایش 40 ‌برابری داشته است. بروجردی ادامه داد: در تقسیم کار ناتو مواد مخدر در افغانستان به کشور انگلیس سپرده شده است و اگر در زمان حاکمیت طالبان بر این منطقه کشف تولید مواد مخدر ‌20تُن بود امروزه به 8هزار تُن رسیده است. وی افزود: برخی از گزارشات حاکی از این است که انگلیس با هواپیماهای باربری اقدام به انتقال مواد مخدر از افغانستان می‌کند!

بیش از 80 کشور دنیا نیروهای آموزش‌دیده در سوریه حضور دارند

رییس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس‌شورای اسلامی در ارتباط با مباحث منطقه‌ای نیز به تحولات سوریه اشاره نمود و افزود: امروزه بیش از 80 کشور دنیا نیروهای آموزش‌دیده در سوریه حضور دارند که در طرف مقابل آنها جمهوری اسلامی قرار دارد.

موضوع امنیت و حفظ امنیت ملی شوخی‌بردار نیست

علاء‌الدین بروجردی ادامه داد: خداوند مقدر فرمود که دو عضو دائم شورای‌امنیت یعنی چین و روسیه در کنار جمهوری‌اسلامی هستند. بروجردی با عنوان کردن این مطلب که برای حضور این دو کشور تلاش‌های زیادی صورت گرفته است گفت: اگر امروز می‌بینیم روسیه در این مورد ورود نظامی داشته است به دلیل تشویق‌هایی است که نظام ما در سطوح مختلف این کشور انجام داده است.وی در خاتمه این بحث با اضافه کردن این مطلب که امروز در سوریه آرایش سیاسی بسیار جدی و مهمی رقم خورده است که در سطح جهانی بسیار مهم است گفت: ما زیرکانه‌ترین اقدام را به لحاظ امنیتی انجام داده‌ایم چرا که موضوع امنیت و حفظ امنیت ملی شوخی‌بردار نیست.

خط دفاعی ما صدها کیلومتر خارج از مرزهای ماست

وی با بیان اینکه خط دفاعی ما صدها کیلومتر خارج از مرزهای ماست گفت: این مطلب بسیار حائز‌اهمیت است که امروزه به فضل الهی و بعد از 5 سال دشمن قطعا شکست خورده است.

به تعبیر اردوغان، ترکیه از پشت خنجر خورد

 وی دیدارهای رجب‌طیب‌اردوغان رییس‌جمهور ترکیه با رهبر و مسئولین رده بالای کشورمان در زمان حضور در تهران را خاطرنشان کرد و افزود:طی این دیدارها به اردوغان تذکر داده شد که راهی را که ترکیه در پیش گرفته است بیراهه و کج‌راهه است. بروجردی ادامه داد: اردوغان نتیجه این راه را دید و امروز به تعبیر خودش توسط آمریکا و هم‌پیمانانش از پشت خنجر خورد. بروجردی ادامه داد: امروز ترکیه با چالش روبروست و مشاهده می‌کنیم در شرایطی که قبلا با داعش همکاری می‌کرد امروز با یک چرخش سیاسی به مبازه با داعش می‌رود.

 

آزادی موجود در کشور ما مثال‌زدنی است

بروجردی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به برگزاری کنسرت‌ها در کشور نیز اظهار داشت: از‌مجموع 400 کنسرت برگزار شده تنها از اجرای 4 تا از آنها جلوگیری شده است. وی با یادآوری ضرورت رعایت چهارچوب قانون در این مورد اظهار داشت:آزادی موجود در کشور ما مثال‌زدنی است. وی با یادآور شدن جایگاه و منزلت دو شهر مشهد و قم نیز افزود: در این شهرها محدودیت‌هایی وجود دارد اما در سراسر کشور کنسرت برگزار می‌گردد.

طی دو سال اخیر کاهش جرم در بخش سرقت را در شهرستان بروجرد شاهد بوده‌ایم

پیش از این و در آغاز این دیدار فرمانده نیروی‌انتظامی بروجرد نیز ضمن خیر‌مقدم و تشکر از نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس‌شورای‌اسلامی گفت: طی دو سال اخیر کاهش جرم در بخش سرقت را در شهرستان بروجرد شاهد بوده‌ایم.

سرهنگ دلیری در تکمیل این خبر افزود: برای سال اول کاهش 20‌درصد و سال دوم 21‌درصد را اعلام نموده و خاطر‌نشان می‌کنم که در سال جاری و تا این لحظه نیز کاهش 17‌درصدی را در این حوزه شاهد هستیم.

ناجا در بروجرد بر مسائل اجتماعی اشراف کامل دارد

 دلیری با بیان اینکه جرایم برای پلیس بروجرد کنترل شده است گفت: ناجا در بروجرد بر مسایل اجتماعی اشراف کامل داشته و هدف از خدمت‌رسانی به مردم کسب رضایت و خشنودی مقام‌عظمای ولایت است.

 کاهش 86‌‌درصدی وقوع قتل و کاهش 25‌درصدی در کشته‌های شهری را دلیری یادآور شد و افزود: در بحث کشفیات نیز 97‌درصد افزایش آمار را شاهد هستیم.

وی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به نقش و جایگاه مشارکت‌های مردمی با پلیس گفت: مردم ولی‌نعمت ما بوده و توفیقات در خدمتگزاری‌مان را در وهله اول مرهون فضل الهی سپس تلاش پرسنل و آگاهی و همکاری مردم می‌دانیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: