آخرین اخبار
کد خبر : ۳۳۷۷۹
به روز شده در : ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح حمایتی فرد حقیقي امکان دريافت تسهيلات قرض‌الحسنه را زودتر از موعد مقرر براي مشتريان خود فراهم کرده است.
به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از دیوان اقتصاد،طرح حمایتی فرد حقيقي براي مشترياني طراحي شده که خواستار استفاده از تسهيلات قرض‌الحسنه در سريع‌ترين زمان ممکن هستند. اين طرح با توجه به ايجاد صندوق اجتماعي براي هر شعبه، براي افرادي مطلوب است که فرصت ايجاد ميانگين حساب را ندارند.
در طرح حمایتی فرد حقیقی، متقاضي با توديع بخشي از مبلغ تسهيلات مورد نياز خود به صندوق اجتماعي شعبه، بر اساس انتخاب خود (۴۰، ۵۰ يا ۵۵ درصد) از هم‌افزايي همزمان بانک متناسب با مبلغ توديعي خود برخوردار مي‌شود. متعاقباً متقاضي پس از سپري شدن مدت انتظار تعيين شده براي تسهيلات، پس از تکميل پرونده خود، از تسهيلات طرح «حمايتي فرد حقيقي» تا سقف فردي ۴۰۰ ميليون ريال بهره‌مند مي‌شود.
شرایط دریافت تسهیلات  

مشارکت فرد وام‌‌گیرنده در صندوق اجتماعی شعبه متناسب با تودیع مبلغ به اندازه بخشی از مبلغ تسهيلات مد نظر و بر اساس انتخاب خود خواهد بود. مدت بازپرداخت جهت دريافت تسهيلات، حداکثر ۳۶ ماه است. سقف تسهیلات فردی قابل اعطا در طرح حداکثر ۴۰۰ میلیون ريال است.

نرخ کارمزد تسهیلات طرح حمایتی فرد حقیقي از محل وجوه صندوق اجتماعي شعبه ۲ درصد در سال و از محل منابع بانک ۴ درصد در سال است. آزادسازي مبلغ توديعي مشتري پس از انقضا و تسويه تسهيلات امکان پذير است.

قابلیت دریافت تسهیلات مجدد پس از تسویه تسهيلات دريافتي و در صورت عدم برداشت مبلغ توديعي، با حمايت ۵۰ درصدي از سوي بانک و بدون طي مدت انتظار مجدد امکان‌پذير خواهد بود.

شرکت در طرح حمایتی فرد حقیقی براي تمام افراد با رعايت سقف فردي امکان‌پذير است. متقاضيان دارنده حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز نزد بانک قرض‌الحسنه مهر ايران، مي‌توانند با مراجعه به هريک از ۵۳۰ شعبه بانك در سراسر كشور و تكميل فرم‌هاي طرح، از مزاياي اين طرح بهره‌مند شوند.

نمونه‌ای از دریافت تسهیلات در قالب طرح حمایتي فرد حقيقي

مشتری با مراجعه به شعبه و اطلاع از شرایط طرح حمایتی فرد حقيقي دريافت تسهيلات ۴۰۰ ميليون ريالي با بازپرداخت ۳۶ ماهه را درخواست مي‌کند. به همين منظور با تأمين مبلغ ۲۰۰ ميليون ريال در حساب پس‌انداز خود، اقدام به تکميل فرم‌هاي طرح يادشده مي‌کند. شعبه نيز بر اساس درخواست وي، نسبت به انتقال مبلغ ۲۰۰ ميليون ريال به صندوق اجتماعي شعبه اقدام مي‌کند.

با توجه به شروع مدت انتظار از زمان انتقال، مشتری نسبت به تکمیل پرونده تسهیلاتی خود اقدام کرده و پس از اتمام دوره انتظار، شعبه در صورت تکميل بودن پرونده، نسبت به واريز تسهيلات به مبلغ ۲۰۰ ميليون ريال از محل منابع بانک با كارمزد ۴ درصد و ۲۰۰ ميليون ريال از محل وجوه صندوق اجتماعي شعبه با كارمزد ۲ درصد در حساب پس انداز وي با بازپرداخت ۳۶ ماهه اقدام خواهد كرد.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: