آخرین اخبار
کد خبر : ۳۸۶۳
به روز شده در : ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۲
بروجردما طی گفتگو با همشهریان بررسی می کند:
چندی است با عقد قرارداد شهرداری بروجرد با قرارگاه خاتم‌الانبیاء‌(ص) مبنی بر انجام 5 پروژه عمرانی در این شهرستان، در ارتباط با یکی از این پروژه‌ها که همانا احداث پل روگذر میدان امام‌خمینی‌(ره) می‌باشد اظهارنظرهای متفاوتی شده است.

بروجردما: در راستای بررسی چالش‌های مردمی شما همشهریان گرامی برخود لازم دانست که ضمن تهیه گزارشی میدانی در همین ارتباط، مخاطبان را در جریان کم‌و‌کیف دیدگاه‌های مردمی در این زمینه قرار دهد.

یکی از شهروندان بروجردی در ارتباط با پروژه پل روگذر میدان امام‌خمینی‌(ره) با غیر‌ضروری دانستن ‌آن اظهار داشت: اجرای پروژه‌های زیرساختی برای شهر خوب و اقدامی مناسب به‌شمار می‌رود ولی نه در مورد پروژه میدان امام‌خمینی‌(ره) حمیدرضا میرزایی با بیان اینکه این میدان مسیر هر روزه‌ی من است گفت: به عنوان یک شهروند حس می‌کنم در صورت انجام این پروژه، تجربه تلخ زیرگذر بروجرد تکرار خواهد شد. میرزایی افزود: بروجرد در حال حاضر نیازی به روگذر در اين ميدان ندارد و خوب است که احداث این پروژه را به 20-10 سال آینده که ترافیک مواصلاتی به سمت بروجرد بیشتر و بیشتر می‌شود موکول کنیم.

آقای گودرزی اما یکی از جوانان بروجردی است که نظری متفاوت از دو نفر قبل داشته و در رابطه با احداث پل روگذر میدان امام‌خمینی‌(ره) این طور عنوان می‌کند که احداث زیرگذر و روگذرهای شهری یکی از شاخصه‌های شهری و مدنیت به‌شمار می‌رود. چرا وقتی سایر شهرها از این امکانات برخوردار هستند ما نباشیم؟ بروجرد هم از شهر های بزرگ کشور است که باید برای رشد و پیشرفت آن برنامه ریزی کرد . وی با اشاره به شناخت خود از نحوه فعالیت قرارگاه خاتم‌الانبیاء‌(ص) می‌افزاید: در هریک از استان‌ های کشور نوعی رقابت برای جذب و همکاری با قرارگاه خاتم‌الانبیاء‌(ص) وجود دارد ولی متاسفانه ما مردم بروجرد عادت کرده‌ایم همیشه نیمه خالی لیوان را ببینیم. گودرزی می‌گوید: برخی‌ها وضعیت مالی شهرداری را به انجام این پروژه‌ها ربط می‌دهند و می‌گویند حال که مشکل مالی وجود دارد پس دیگر نباید فعالیت‌های عمرانی انجام شود که این تفکر صحیح نیست! چرا که شهرداری در ازای اجرای این پروژه ها هیچ گونه پول نقدی به قرارگاه نمی پردازد و قسمت زیادی از هزینه ها را استانداری می پردازد. همچنین انجام این پروژه ها می تواند تداوم حضور قرارگاه را در شهر تضمین کند و در آینده پروژه های مهم  دیگری را همچون تله کابین بروجرد که برایمان بسیار مهم است و موجب جذب گردشگر و درامد زایی برای شهر میشود به این قرارگاه سپرد و از منابع مالی عظیم این قرارگاه در راستای توسعه همه جانبه بروجرد بهره برد.

یکی دیگر از افرادی که به جمع شرکت‌کنندگان در این بحث می‌پیوندد آقای عرب است. وی در این زمینه می‌گوید: اجرای طرح‌های این‌چنینی مثل پل روگذر میدان امام‌خمینی‌(ره) باید به گونه‌ای باشد که با طرح ترافیک بروجرد هم خوانی لازم را داشته باشد. وی می‌افزاید: زیرگذر میدان قیام یک نمونه همیشگی در انجام کارهای غیرکارشناسی شده است و به نظر من احداث چنین روگذری در میدان امام‌(ره) باید پشتوانه محکم کارشناسی داشته باشد. آقای عرب می‌افزاید: اگر قرار است مشکلات ترافیکی حل شود باید به حال میدان قیام و خیابان بحرالعلوم هم فکری بشود .

سهیلا نصرالهی یکی دیگر از بانوانی است که در این زمینه به خبرنگار ما می‌گوید: اگر اجرای پروژه‌ای مثل روگذر میدان امام‌خمینی‌(ره) به کاهش میزان تصادفات و کاهش مشکلات در این میدان می‌انجامد، پس چرا مخالفت کنیم؟ این بانو با تاکید بر نقش کارشناسی و نظارت در انجام پروژه‌ها می‌افزاید: احساس مسئولیت و انجام دقیق وظایف قبل از شروع هر پروژه عمرانی موجب می‌شود که از تکرار زیرگذرها ممانعت به‌عمل آید اما وقتی پروژه‌ای در صورت تحقق، مشکلات را کاهش می‌دهد برای شهرمان خوب است که انجام شود.

یک مهندس عمران نیز در مورد روگذر میدان امام‌خمینی‌(ره) بروجرد گفت: در علم عمران و شهرسازی خصوصا در محورهای مواصلاتی یکی از دلایل اصلی احداث روگذرها وجود گره‌های ترافیکی است به این معنا که وسایل نقلیه در حجم بالایی در محل تردد داشته باشند. در حالی که در مورد میدان‌ امام‌(ره) بروجرد چنین نیست، این کارشناس عمران ادامه می‌دهد: در‌کل انجام این‌گونه پروژه‌ها به نفع شهر است و این روگذر اگر 2 سال دیگر هم انجام شود باز به نفع بروجرد است ولی لازم بود که در انجام کارها اولویت‌بندی صورت بگیرد. این مهندس می‌افزاید: همه ما علاقه‌مند به پیشرفت شهر خود هستیم اما خوب است پیشرفت‌ها هم اولویت‌بندی شود. وی با اشاره به انجام "ترافیک‌شماری" در ارتباط با عملیاتی نمودن زیرساخت‌هایی این‌چنینی عنوان می‌کند: ای کاش قبل از روگذر میدان امام‌(ره)، تقاطع خیابان رودکی و برون‌رفت از مشکل زیرگذر میدان قیام را در اولویت قرار می‌دادیم. این کارشناس عمران با اشاره به جایگاه و نقش قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء‌(ص) در انجام پروژه‌های عظیم عمرانی توضیح می‌دهد: این قرارگاه در این مکان متحمل هزینه و صرف انرژی و زمان شده است و توقف در احداث روگذر در حال حاضر به مثابه عذر بدتر از گناه است.

در خاتمه خاطرنشان می‌کند كه حضور قرارگاه خاتم در بروجرد غنيمت است و بايد به بهترين نحو ممكن از آن بهره برد و احداث روگذر ميدان امام(ره) نیز از پروژه های مهم شهر می باشد هر چند مي بايست در شناسايي و معرفي پروژه‌هاي عمراني بروجرد به قرارگاه، مطالعات کارشناسی دقیقی صورت گیرد چرا كه اتلاف منابع شهرداري در حقيقت اتلاف سرمايه هاي مردم بروجرد مي باشد .

 

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: