آخرین اخبار
کد خبر : ۴۱۰۹۱
به روز شده در : ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
معاون نظارت بر اجرای استاندارد مطرح کرد؛
مرندی مقدم گفت: هر گونه اخباری که در فضای مجازی با عنوان بی کیفیت بودن کالا‌ها مطرح می‌شود، دروغ محض است.
به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد گفت: بیش از ۹۰ درصد اخباری که در مورد کالاها مطرح می‌شود، شایعه و کذب است. اینکه می‌گویند داخل کیک قرص گذاشته اند یا در سوسیس کالباس کرم است، امکان پذیر نیست.

او بیان کرد: هر گونه اخباری که در فضای مجازی با عنوان بی کیفیت بودن کالاها مطرح می‌شود، دروغ محض است. اسقاط موتور سیکلت ربطی به سازمان ملی استاندارد ندارد و پلیس راهنمایی رانندگی باید آن را پیگیری کند، در خصوص خودرو و موتور سیکلت سنجش آلایندگی با محیط زیست است.

مرندی مقدم ادامه داد: مسئولیت اسقاط با وزارت کشور است و به سازمان ملی استاندارد ارتباطی ندارد. در ماده ۱۸ قانون هوای پاک جلوگیری از واردات سوخت و بنزین به عهده سازمان ملی استاندارد است.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد ادامه داد: اکنون نه تنها واردات بنزین نداریم بلکه صادرات هم داریم. بنزینی که تولید می‌شود، در مجلس کمیسیون اصل ۹۰ و دادستانی مطرح شد و می‌گویند بنزین تولیدی مطابق استاندارد یورو ۴ است و اکنون برنامه یورو ۵ نیز تدوین شده است و اگر مشکلات حل شود از نظر آلایندگی ارتقا خواهیم یافت.

او گفت: در فصل منابع ثابت به منابع متحرک اضافه می‌شود، مانند پالایشگاه‌ها و نیروگاه و پکیج ها، این رویه باعث می‌شود آلودگی هوا در زمستان بیشتر شود و اینکه آن را به بنزین ربط می‌دهند اشتباه است، هر هیدروکربن که مصرف شود، آلودگی بیشتر می‌شود.

مرندی مقدم گفت: حتی اگر خودرو‌ها یورو ۵ هم شود، اما در کنار آن تعداد زیادی موتور سیکلت و خودرو نیز در سطح شهر وجود دارد که همین عامل باعث بروز مشکل آلودگی می‌شود، منابع آلاینده متفاوت است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: