آخرین اخبار
کد خبر : ۴۲۷۹۶
به روز شده در : ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
رئیس اتحادیه میوه‌و‌سبزی از افت هزار و ۵۰۰ تومانی نرخ خیار در بازار خبر داد و گفت:قیمت هر کیلو سبزی نسبت به هفته‌های اخیر کاهش زیادی داشته است.

به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از کاهش تقاضای خرید در بازار میوه خبر داد و گفت: طبق روال همه ساله در اسفند تقاضا برای خرید میوه نسبت به ماه‌های گذشته کاهش می‌یابد و مجدد در روز‌های پایانی این ماه به اوج خود می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه قیمت خیار نسبت به هفته‌های اخیر کاهش داشته است، افزود: در هفته‌های اخیر قیمت خیار روند افزایشی به خود گرفته بود، درحالیکه این هفته یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ تومان کاهش داشته و پیش بینی می‌شود این روند در بازار ادامه یابد.

کارگر قیمت هر کیلو انار شیراز را ۱۲ هزار تا ۱۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو انار دماوند ۱۲ هزار تا ۱۹ هزار تومان، انار ساوه ۹ هزار تا ۱۹ هزار تومان، انار کوهستان ۱۵ هزار تا ۲۱ هزار تومان، انگور شاهرودی ۱۱ هزار تا ۱۶ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۹ هزار تا ۱۳ هزار تومان، پرتقال خونی ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان، پرتقال ناول ۱۷ هزار تا ۲۴ هزار تومان، خرمالو کن ۱۴ هزار تا ۲۲ هزار تومان، خیار رسمی ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان و خیار گلخانه ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان است.

انار شیراز۱۲ تا ۱۹ هزار تومان
انار دماوند۱۲ تا ۱۹ هزار تومان
انار ساوه۹ تا ۱۹ هزار تومان
انار کوهستان۱۵ تا ۲۱ هزار تومان
انگور شاهرودی۱۱ تا ۱۶ هزار تومان
پرتقال تامسون شمال۹  تا ۱۳ هزار تومان
پرتقال خونی۸ تا ۱۵ هزار تومان
پرتقال رسمی جنوب۱۰ تا ۱۳ هزار تومان
پرتقال ناول۱۷ تا ۲۴ هزار تومان
خرمالو کن۸  تا ۱۶ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو سیب زرد دماوند با نرخ ۸ هزار تا ۱۶ هزار تومان، سیب قرمز دماوند ۵ هزار تا ۹ هزار تومان، سیب زرد لبنانی ۷ هزار تا ۱۶ هزار تومان، سیب قرمز مراغه ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان، کیوی ۱۰ هزار تا ۱۷ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۴ هزار تا ۶ هزار تومان، گریپ فروت توسفید ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، لیموشیرین ۱۱ هزار تا ۱۴ هزار تومان، هندوانه میناب ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و هندوانه محبوبی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان در میدان‌مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

خیار رسمی۹ تا ۱۵ هزار تومان
خیار گلخانه۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
سیب زرد دماوند۸ تا ۱۶ هزار تومان
سیب قرمز دماوند۵ تا ۹ هزار تومان
کیوی۱۰ تا ۱۷ هزار تومان
نارنگی انشو۱۲ تا ۱۸ هزار تومان
نارنگی بندری۲۰ تا ۲۷ هزار تومان
نارنگی پیچ۱۱ تا ۱۷ هزار تومان
نارنگی تانجلو۷ تا ۱۱ هزار تومان
نارنگی تخم پاکستانی۱۲ تا ۱۸ هزار تومان

 

وی در واکنش به عرضه نارنگی با نرخ ۵۵ هزار تومان در بازار بیان کرد: قیمت کنونی هر کیلو نارنگی انشو ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان، نارنگی بندری ۲۰ هزار تا ۲۷ هزار تومان، نارنگی تانجلو ۷ هزار تا ۱۱ هزار تومان و نارنگی تخم‌پاکستانی ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان است، چنانچه نارنگی با نرخ بالاتر از سود متعارف و قانونی در مغازه‌های سطح شهر عرضه شود، با متخلفان برخورد می‌شود.

کارگر از افزایش ۲ هزار تومانی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو موز در میدان مرکزی ۳۲ تا ۴۵ هزار تومان است که حداکثر با احتساب ۳۵ درصد سود باید بدست مصرف کننده برسد. در خصوص قیمت موز در هفته‌های آتی نمی‌توان پیش بینی دقیقی داشت.

این مقام‌مسئول قیمت کنونی هر کیلو بادمجان دلمه را ۵ هزار تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هر کیلو بادمجان قلمی ۵ هزار تا ۸ هزار‌تومان، بادمجان گلخانه ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان، پیاز شیری ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، پیاز قرمز ۶ هزار تا ۸ هزار تومان، پیاز نو ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، پیاز زرد ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، ترب سیاه ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، تره فرنگی ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، سیب زمینی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، سیر خشک ۲۳ هزار تا ۳۳ هزار تومان، شلغم ۲ هزار تا ۴ هزار تومان و فلفل تند ریز ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان است.

بادمجان دلمه۵ تا ۷ هزار تومان
بادمجان قلمی۵ تا ۸ هزار تومان
بادمجان گلخانه۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
پیاز شیری۳ تا ۵ هزار تومان
پیاز قرمز۶ تا ۸ هزار تومان
پیاز نو۲ تا ۴ هزار تومان
پیاز زرد۳  تا ۵ هزار تومان
ترب سیاه۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
تره فرنگی۸ تا ۱۴ هزار تومان
سیب زمینی۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان
سیر خشک۲۳ تا ۳۳ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به نرخ سایر صیفی در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو فلفل تند ریز با نرخ ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۵ هزار تا ۹ هزار تومان، کدو حلوایی ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، کلم بروکلی ۸ هزار تا ۱۶ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۳ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو رسمی ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، کدو مسمایی ۷ هزار تا ۱۰ هزار تومان، کرفس ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، کلم سفید ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم قرمز ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، گوجه فرنگی بوته‌ای ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا سبز ۱۸ هزار تا ۲۸ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۴ هزار تا ۲۲ هزار تومان و هویج ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در مغازه‌های سطح شهر به مصرف کننده عرضه می‌شود.

فلفل تند ریز۷ تا ۱۲ هزار تومان
فلفل دلمه سبز۵ تا ۹ هزار تومان
کدو حلوایی۶ تا ۹ هزار تومان
کلم بروکلی۸ تا ۱۶ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
کاهو رسمی۳ تا ۵ هزار تومان
کدو مسمایی۷ تا ۱۰ هزار تومان
کرفس۳ تا ۵ هزار تومان
کلم سفید۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
کلم قرمز۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
گل کلم۵ تا ۸ هزار تومان
گوجه فرنگی۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان
لوبیا سبز۱۸ تا ۲۸ هزار تومان
لیموترش۱۴ تا ۲۲ هزار تومان
هویج۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان

کارگر نرخ کنونی هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان و سبزی خوردن ۶ هزار تا ۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که قیمت سبزی در هفته‌های اخیر به ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان هم در میدان مرکزی رسیده بود.

سبزی جور ( پلو، آش، قورمه)۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان
سبزی خوردن۶ تا ۸ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان با بیان اینکه کمبودی در عرضه میوه نداریم، تصریح کرد: با توجه به فراوانی تولید و عرضه میوه و صیفی در بازار پیش بینی می‌شود که نوسان خاصی در بازار رخ ندهد.

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: