کد خبر : ۴۶۳۵
به روز شده در : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
تبلیغات به خیابان‌ها رسید؛
هفت هزار و ۹۵۲ کاندیدای استان لرستان در حال رقابتی نفس گیر با یکدیگر برای نشستن روی چهار هزار و ۹۰۶ کرسی شورای اسلامی شهر و روستا هستند.
شهرهای استان لرستان این روزها پر از شور انتخاباتی طرفداران کاندیداهای شوراهای شهر و  روستا هستند، هرکدام به‌نوعی می‌خواهند سهمی برای حضورداشته باشند و کاندیدای موردنظر خود را بیشتر به بقیه معرفی کنند.

تبلیغات پرشور انتخاباتی کاندیداهای لرستان از سوی طرفداران

تبلیغات آزاد برای انتخابات شورای اسلامی هم‌زمان با سراسر کشور در تاریخ ۹۶/۰۲/۲۱ لغایت ۹۶/۰۲/۲۷  به مدت یک هفته آغازشده  و در تاریخ ۲۸ اردیبهشت‌ماه تبلیغات ممنوع می‌شود، از همان ساعت اولیه طرفداران کاندیداهای شورای اسلامی در لرستان تبلیغات خود را به گونه‌های مختلف آغاز کردند.

طرفداران نامزدهای انتخاباتی تبلیغات را با توزیع پوسترهای تبلیغاتی کاندیداهای خود تا نصب بنر و تبلیغات در فضای مجازی و گروه‌های تلگرامی و ... در دستور کار قراردادند، گویی اینکه مشابه رقابت بین کاندیدا برای حضور در شورای اسلامی، بین طرفداران آن‌ها نیز برای تبلیغات نیز وجود دارد و هرکدام سعی دارند از سایرین پیشی بگیرند.

در این حال و هوا کاندیداهای انتخاباتی لرستان نیز با حضور در برنامه‌های مختلف، سخنرانی‌ها، منازل، ستادهای انتخاباتی و ... سعی می‌کنند که خود را برای کسب حداکثری آرا به مردم معرفی کنند و برخی با وعده‌های انتخاباتی، برخی با گفتن از نرخ بالای بیکاری در لرستان و ارائه برنامه‌های خود برای رفع آن، برخی با انتقاد از عملکرد شوراهای گذشته، برخی با ارائه برنامه‌های خود در حوزه‌های مختلف و ... می‌خواهند آرا مردم را به‌نوعی به خود اختصاص دهند.

رقابت ۷۹۰۰ کاندیدا برای تصاحب کرسی شوراها

در آغاز ثبت‌نام برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان لرستان هزار و ۲۷۳ نفر در شهرها و هفت هزار و ۸۲۳ نفر در روستاها داوطلب حضور در این انتخابات شدند.

درمجموع ۹ هزار و ۹۶ نفر برای حضور در این انتخابات آمادگی خود را با ثبت‌نام اعلام کردند و در نهایت شش هزار و ۸۹۶ نفر در روستاها و هزار و ۵۶ نفر در شهرها در گردونه رقابت باقی ماندند که البته با توجه به انصراف برخی از داوطلبان احتمال کاهش تعداد نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان وجود دارد.

کاندیداهای انتخابات شوراها در شهرهای استان لرستان برای نشستن بر روی ۱۴۱ کرسی و نامزدهای انتخابات شوراها در روستاها برای تکیه‌بر چهار هزار و ۷۶۵ کرسی شورای اسلامی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

تعداد داوطلبان افزایش پیدا کرد

با این اوصاف به ازای هر صندلی در شوراهای شهر حدود ۷.۴۸ نفر و در روستاها نیز حدود ۱.۴۴ نفر در میدان انتخابات با یکدیگر به رقابت می‌پردازند تا هر کدام با جلب اکثریت آرا بتوانند بر روی صندلی شوراهای اسلامی شهر و روستای استان بنشینند.

اما در این بین بیشترین رقابت انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستای لرستان مختص به شهر خرم‌آباد و کمترین رقابت نیز مربوط به شهر رومشگان است.

آمارها نشان از افزایش تعداد داوطلبان این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان دارد به‌طوری‌که در چهارمین دوره از این انتخابات هفت هزار و ۵۸۶ داوطلب با یکدیگر به رقابت پرداختند و در این دوره از انتخابات هفت هزار و ۹۵۲ نفر با یکدیگر در حال رقابت هستند.

منبع: مهر
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: