آخرین اخبار
کد خبر : ۴۸۴۵
به روز شده در : ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان:
رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن‌ساز لرستان گفت: ۲۸۱ واحد مسکن شهری و ۱۶۸ واحد مسکن روستایی برای خانوارهایی با حداقل ۲ معلول در لرستان به بهره‌برداری رسید.

جعفر قاضی ‌‌در نخستین همایش خیرین مسکن‌ساز که در پردیس دانشکده  علامه طباطبایی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: انجمن خیرین مسکن‌ساز انجمنی نوپاست و بااینکه سالیان زیادی از تأسیس آن نمی‌گذرد در اوایل شروع کار با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو بود که خوشبختانه باهمت اعضای انجمن رفع شدند.

وی افزود: با ابلاغ برنامه جدید تأمین مسکن خانوارهایی با حداقل دو معلول فعالیت­‌های انجمن فعالیت جدیدی را آغاز کرد به‌گونه‌ای که انجمن توانست 281 واحد مسکن شهری و 168 واحد مسکن روستایی را برای خانوارهایی با حداقل دو معلول بسازد.

رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز لرستان بابیان اینکه استان لرستان توانسته ‌رتبه نخست را در رابطه با جذب منابع مالی و تأمین سهمیه کسب کند عنوان کرد: انجمن خیرین مسکن‌ساز به شکل فعالی در جذب منابع مالی فعالیت می‌کند به‌صورتی که 52 میلیارد ریال از طریق ارگان­‌ها به انجمن کمک شده که درمجموع 62 درصد از کل منابع را به خود اختصاص می‌دهد.

وی بیان کرد: با مشارکت­‌هایی که با کمیته امداد‌ انجام‌شده به 160 خانواده تحت پوشش دارای حداقل دو معلول مسکن اهدا شده است؛ علاوه بر این با اخذ سهمیه تسهیلات و امکانات بانکی 95 فقره تسهیلات به مبلغ هشت میلیارد و 300 میلیون ریال در اختیار متقاضیان قرار داده‌ایم.

قاضی با اشاره به اینکه 56 تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان یک میلیارد و 120 میلیون ریال در اختیار خانواده­‌های نیازمند قرار داده‌شده است، گفت: یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای حل مشکل 32 خانواده شهری و 18 خانواده روستایی به‌صورت تسهیلات بلاعوض پرداخت‌شده است.

وی با بیان میزان کمک خیرین در دو سال گذشته سه میلیارد و 480 میلیون ریال بوده است اظهارداشت: علاوه بر کمک­‌های خیرین 400 متر زمین توسط اعضای انجمن خیرین مسکن‌ساز به خانواده‌های نیازمند اهدا شد.

 

منبع: تسنیم
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: