کد خبر : ۴۹۲۶
به روز شده در : ۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
مدیرکل تعزیزات حکومتی لرستان گفت: روح پیش نظارتی در دستگاه‌هایی که تصدی‌گری ارائه خدمات دارند مرده است.
بهرام براری در نشست مطبوعاتی با بیان اینکه در بازدید میدانی از داروخانه‌های استان در کنار معاونت غذا و داروی علوم پزشکی استان چندین مورد داروخانه را رصد کردیم، اظهار کرد: در بحث نظارت بیشتر بر داروخانه‌ها ماده ۴۰ و ۴۱ از قانون تعزیرات حکومتی بحث اعمال نظارت را متوجه بازرسان و ناظران دانشگاه علوم پزشکی می‌داند.

وی گفت: در کمیسیون  ماده ۱۱متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، نظام پزشکی، نماینده شخص وزیر، نماینده تعزیرات و دستگاه قضایی حضوردارند که ملزم به اجرای قانون هستند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان در مورد موضوع فوق تخصصی‌بودن بیمارستان شفا در خرم‌آباد افزود: گفته شده که این بیمارستان فوق تخصص به اندازه کافی ندارد و باید مسئول فنی و پزشک فوق تخصص بصورت آنکال حضور داشته باشند.

براری عنوان کرد: گزارش شده که حتی پزشکان عمومی در کسوت پزشکان فوق تخصصی کار می‌کنند.

وی یادآور شد: پرونده‌هایی که از علوم پزشکی به تعزیرات حکومتی لرستان ارسال می‌شود را بررسی و با قاطعیت برخورد می‌کنیم.

این مسئول یادآور شد: دستگاه‌هایی که خودشان تصدی‌گری و تولید ارائه خدمات را دارند روح پیش نظارتی در آنها مرده و یا در حد مرگ است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی لرستان در ادامه با بیان اینکه ۱۱هزار پرونده  کالا و خدمات، ۱۳۰۰  پرونده قاچاق و ۳۰۰ پرونده بهداشتی در سال ۹۵ در تعزیرات حکومتی تشکیل شده است، افزود: در مقایسه با آمار وارده در مقایسه با سال ۹۴، تقلیل آماری در حد ۴۰ درصد در بحث کالا و خدمات داشتیم.

وی افزود: در بحث قاچاق ۴۰ درصد افزایش کشفیات داشتیم و در این باره اقدامات موثری صورت گرفته است.

براری گفت: متاسفانه اعتقاد شخصی دارم دربحث بهداشت و دارو و درمان رقم سیاه تخلفات وجود دارد که گزارش نمی‌شود و در این باره ۵۰ درصد تقلیل آماری داشته ایم.

وی از راه اندازی سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی در استان خبرداد و یادآورشد: بزودی این سامانه راه اندازی خواهد شد.

براری تصریح کرد: در بحث حضور در محل وقوع تخلف از جمله کارهای خوبی که انجام خواهد شد در قالب این سامانه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع: ایسنا
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: