کد خبر : ۴۹۳۲
به روز شده در : ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
معاون استاندار لرستان:
معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: شهر بروجرد دارای 271 هکتار بافت تاریخی و 219 هکتار بافت فرسوده شهری است.

علی کورانی‌فر اظهارکرد : برخی مناطق در شهرها به دلایلی با ضوابط و معیارهای شهرسازی امروز مغایرت دارند که به مرور زمان فرسوده می‌شوند و از طرفی در برابر حوادث و بلایا ناایمن هستند که در این راستا مردم هم تمایلی به نوسازی ندارند .


وی افزود: در بروجرد 271 هکتار بافت تاریخی و 219 هکتار سکونتگاه‌های غیررسمی وجود دارد که همه آنها نیازمند نوسازی و بهسازی هستند .

فرماندار ویژه بروجرد تصریح کرد: آزادسازی حریم امامزاده جعفر(ع)، مسجد جامع و مسجد امام(ره) باید در دستور کار قرار بگیرد.

کورانی‌فر اضافه کرد: قرار بود طرحی از سوی شهرداری برای آزادسازی حریم امامزاده جعفر(ع) و مسجد امام(ره) ارائه داده شود اما هنوز بعد از 2 ماه اقدامی انجام نشده است .

وی بیان کرد: همچنین نیاز است آزادسازی بیت آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) و همچنین رفع خطر از بازار بروجرد انجام شود .

معاون استاندارلرستان افزود: برای احیای بافت‌های فرسوده، ضوابطی در شهرسازی است که مردم تمایلی به ادامه کار ندارند و دولت هم نمی‌تواند به تنهایی در راستای بافت‌های فرسوده اقدام کند.

کورانی‌فر با بیان اینکه نباید اجازه داد احیای این بافت‌ها به بن بست برسد، گفت: یکی از راه‌های مهم در بافت تاریخی شهر بروجرد احداث پارکینگ است که از ترافیک بالای خودروها در این مناطق جلوگیری می‌کند.

 

منبع: ایسنا
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: