کد خبر : ۴۹۳۶
به روز شده در : ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
مدیر کل انتقال خون خبر داد:
مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: میزان فراورده خونی تولید شده استان در سال گذشته 13 هزار 694 واحد بوده که عمده این فراورده‌ها پلاسما فریز بوده و تا پنج سال قابلیت نگهداری را دارند.

دکتر امیدعلی عادلی، اظهار کرد: سال گذشته بالغ بر یک میلیارد تومان در آمد خون داشتهایم.

وی با بیان اینکه ماندگاری هر واحد خون بستگی به کیسه خون دارد، افزود: چنانچه کیسه خون بروز باشد 42 روز می‌تواند از خون نگهداری کند و کیسه خونی که تازه تر باشد با ارزش تر است.

عادلی در ادامه با تاکید براینکه در شبکه خون رسانی لرستان، استان   پشتیبان و معین خوزستان است، یادآور شد: عمده خون و فراورده‌های خونی را به خوزستان ارسال می‌کنیم چرا میزان تالاسمی در این استان زیاد است.

مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: سال گذشته 9001 واحد خون به پایگاه‌های درمانی استان ارسال شده و این در حالیست که میزان ارسالی خون به سایر پایگاه‌ها در سال 94، 10هزار و 815 واحد خون بوده است.

وی اظهار کرد: در سال 94، 38 هزار و 268 واحد فراورده خونی به مراکز درمانی استان ارسال شده که از این میزان 11هزار و 16 فراورده خون بوده که عمدتا پلاسما بوده است و به استان خوزستان فرستاده شده است.

مدیرکل انتقال خون لرستان عنوان کرد: میزان فراورده خونی تولید شده در سال گذشته 13 هزار 694 واحد بوده که عمده این فراورده‌ها پلاسما فریز بوده و تا پنج سال قابلیت نگهداری را دارند.

 

منبع: ایسنا
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: