کد خبر : ۴۹۴۱
به روز شده در : ۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
معاون سازمان میراث فرهنگی لرستان:
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی لرستان گفت: در قالب ماده ۲۷ هفت اثر تاریخی گوشه شهنشاه، کاروانسرای چمشک، سه خانه تاریخی در خرم‌آباد و دوخانه تاریخی در بروجرد پایان سال ۹۵ واگذار شدند.

دیانوش چراغی شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در قالب ماده 27 هفت اثر تاریخی گوشه شهنشاه، کاروانسرای چمشک، سه خانه تاریخی در خرم‌آباد و دوخانه تاریخی در بروجرد پایان سال 95 واگذار شدند.

وی بابیان اینکه تاکنون قراردادهای این واگذاری‌ها تمام نشده است افزود:  قراردادهای واگذاری بافت‌های تاریخ  در حال تنظیم‌ است و قرارداد تعدادی بنای تاریخی دیگر را نیز  برای سال جاری جهت واگذار تنظیم می‌کنیم.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی لرستان در رابطه با وضعیت واگذاری کاروانسرای چمشک، بیان کرد: پروسه تحویل طرح توجیهی این واگذاریها و تغییر کاربری آن‌ها  طولانی بوده و با توجه به این‌که برای نخستین بار این اقدام در لرستان انجام  می شود، مسلما  روند این واگذاری زمان بیشتری را می‌برد.

وی بابیان اینکه واگذاری آثار تاریخی به شرکت‌های بومی انجام‌شده است، تصریح کرد: 8 مورد واگذاری کمپینگ های گردشگری و سرویس‌های بهداشتی را نیز داشته‌ایم که این واگذاری‌ها در حوزه معاونت میراث است .

منبع: تسنیم
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: