کد خبر : ۵۷۵۴۸
به روز شده در : ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
پرهام فر گفت: مقرر شد که درگاه‌های پرداخت و پرداخت یار‌ها خدمات را صرفا به سایت‌هایی ارائه کنند که قبلا "ای نماد" را دریافت کرده باشند.
به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،امیرمحمد پرهام فر مدیر کل دفتر پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: طبق قوانین و مقررات، کسب و کار‌هایی که در فضای مجازی و اینترنتی فعالیت می‌کنند، باید نماد اعتماد الکترونیک با عنوان "ای نماد" را از وزارت صمت دریافت کنند. این نماد حاکی از این است که سایت یا پایگاه اینترنتی مورد نظر فعالیت قانونی دارد.

او ادامه داد: بنابراین، سایت‌ها باید برای استفاده از درگاه‌های پرداخت یا پرداخت یارها،‌ "ای نماد" را دریافت کرده باشند، اما این موضوع علی رغم وجود مصوبه آن، پیگیری نشده بود. در حال حاضر با هماهنگی میان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرکز توسعه تجارت الکترونیک و بانک مرکزی، مقرر شد که درگاه‌های پرداخت و پرداخت یار‌ها خدمات را صرفا به سایت‌هایی ارائه کنند که قبلا "ای نماد" را دریافت کرده باشند.

پرهام فر گفت: از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک تسهیلاتی ایجاد شد تا سایت‌هایی که در حال حاضر فاقد "ای نماد" هستند، بتوانند‌ ای نماد اولیه را (ای نماد بدون ستاره) دریافت و از خدمات پرداخت الکترونیک استفاده کنند. این سایت‌ها می‌توانند در آینده با ارتقای کیفیت و سطح فعالیت خود، ستاره، به عنوان نشان رتبه بندی دریافت کنند. تعداد ستاره‌ها نشان دهنده رتبه فعالیت سایت یا درگاه اینترنتی است.

او افزود: در هر سایت، اگر روی‌ "ای نماد" آن کلیک شود، تعداد ستاره یا میزان رتبه آن سایت در مرکز توسعه تجارت الکترونیک نشان داده می‌شود و مراجعه کننده به این سایت اطمینان پیدا می‌کند. با مراجعه به سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک، در مدت زمان ده دقیقه امکان دریافت‌ "ای نماد" بدون ستاره وجود دارد.

او تاکید کرد: اگر سایتی "ای نماد" دریافت نکند، از درگاه پرداخت اینترنتی محروم می‌شود و بانک مرکزی درگاه آن را مسدود می‌کند. طی چند روز گذشته نیز بانک مرکزی آخرین مهلت دریافت آن را اعلام کرده است.

شهروندان باید زمان استفاده از خدمات در فضای اینترنتی حتما "ای نماد" سایت را به جهت جلوگیری از کلاهبرداری و سوء استفاده چک کنند.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: