کد خبر : ۸۳۳۰
به روز شده در : ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: شکر در انبار‌های کشور به میزان کافی ذخیره شده و تعاونی‌ها با دریافت حواله به میزان نیاز می‌توانند از سازمان صمت تهران شکر دریافت کنند.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه هیچ کمبود شکری در انبار‌ها وجود ندارد، گفت: در برهه‌ای تأمین شکر به علت مشکلات کارخانه نیشکر خوزستان و سیل در مناطق کشت نیشکر، با فراز و نشیب‌هایی روبه‌رو شد که خوشبختانه با اقدام جدی وزارت صمت این موضوع در حال حاضر برطرف شده است.

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: انبار‌های کشور به اندازه کافی ذخیره شکر دارند به نحوی که قیمت شکر‌های بسته بندی شده ۴ هزار و ۳۰۰ تومان و شکر فله‌ای به قیمت هر کیلوگرم ۳ هزار ۴۰۰ تومان در اختیار تعاونی‌ها قرار می‌گیرد.


نوده فراهانی گفت: در هفته‌های گذشته با عبور از بحران به‌وجود آمده در بحث شکر، به تعاونی‌های سطح شهر تهران اعلام کرده‌ایم که با تهیه حواله از سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران به دریافت شکر برای موارد مورد نیاز خود اقدام کنند، چنانچه تاکید می‌کنیم که افراد و تعاونی‌ها برای نیاز واقعی خود شکر تهیه کنند و از انبارداری اقلام و فروش با قیمت‌های بالا جدا خودداری کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه در تهیه قند و قنادی‌ها مشکلی وجود ندارد، گفت: قند حبه پِرِسی به قیمت هر کیلوگرم ۸۸۰۰ تومان، قند شکسته فله به قیمت هر کیلوگرم ۸۹۰۰ تومان و قند کله فله به قیمت هر کیلوگرم ۸۷۰۰ تومان در میادین به فروش می‌رسد، ضمن اینکه قیمت قند بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی ۸۱۰۰ تومان است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: