کد خبر : ۸۳۷۱
به روز شده در : ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
وزیر جهادکشاورزی گفت: تاکنون کشاورزان 2 استان شمالی کشور از اعتبارات جبران خسارت های سیل بهره مند شده و سایر استان هنوز اعتباری دریافت نکرده اند.
به گزارش بامداداقتصاد به نقل از ایرنا، محمود حجتی عصر دیروز چهارشنبه در نشست علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با خانواده شهدا، روحانیان، نخبگان، فعالان اقتصادی و مدیران خراسان شمالی اظهار داشت: پرداخت اعتبارات برای جبران خسارت‌های کشاورزی در استان گلستان و مازندران بوده البته قرار است یکشنبه هفته آتی در این باره تصمیم گیری شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود در باره ظرفیت‌های کشاورزی در خراسان شمالی گفت: در این استان ظرفیت‌های خوبی برای رونق بخش کشاورزی وجود دارد اما به آن خوب توجه نشده است.

وزیر جهادکشاورزی افزود: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، یکی از مزیت‌ها است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد البته توسعه گلخانه‌ها در این استان ضعیف بوده است.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان می‌توانند برای ایجاد و توسعه گلخانه از تسهیلات اشتغال زای روستایی بهر مند شوند.

وی با اشاره به زمینه‌های توسعه کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی گفت: این استان، مستعد توسعه این کشت‌ها است و بویژه در زمین‌های شیبدار می‌توان برای کشت این گونه‌های گیاهی اقدام کرد.

حجتی در باره مشکلات تقابل منابع طبیعی و آبخیزداری و معدنکاران برای فعالیت‌های معدن در عرصه‌های طبیعی اظهار داشت: معدن کار نباید گرفتار مردم شود و باید منابع طبیعی با هم افزایی، میان مرتعدار و معدنکار میانجی گر باشد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در توسعه فعالیت‌های معدنی، هم حقوق عرفی دامدار منظور شود و البته باید از فعالیت‌های معدن هم حمایت کرد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، علی لاریجانی را در سفر ۲ روزه اش به خراسان شمالی همراهی می کند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: