آخرین اخبار
کد خبر : ۴۶۶۲۱
به روز شده در : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
اسداله نژاد گفت: علی رغم عرضه جوجه یکروزه با نرخ ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، همچنان مرغداران با مشکل کمبود در تامین جوجه مورد نیازشان روبرو هستند.
به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در تامین نهاده های دامی وجود ندارد، افزود: در حال حاضر تامین نهاده دامی از طریق سامانه بازارگاه در حال انجام است و تنها با تاخیر بدست مرغداران می رسد.

اسداله نژاد از افزایش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: مرغداران در تامین جوجه با قیمت بیش از ۷ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان هم با مشکلاتی روبرو هستند که این موضوع در کنار افزایش هزینه های حمل و نقل و نرخ مصوب ذرت و کنجاله بر قیمت تمام شده تولید تاثیر گذاشته است که با این وجود در قیمت فروش باید لحاظ شود.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: دولت باید به گونه ای برنامه ریزی کند که قیمت مولفه ها افزایش نیابد و در صورت گرانی بر نرخ تمام شده تولید باید لحاظ شود تا آرامش بازار استمرار یابد.

به گفته وی، با وجود عرضه جوجه با نرخ های بالا، از دستگاه های مسئول انتظار می رود که با توزیع کنندگان برخورد کند.

این مقام مسئول افزود: گرچه توزیع کنندگان قیمت مصوب جوجه را در فاکتور لحاظ می کنند، اما در واقعیت تمامی واحدها بالاتر از قیمت مصوب می خرند که دستگاه های مسئول نیازی به ارائه فاکتور ندارند و این موضوع تنها بهانه ای برای عدم برخورد با متخلفان است که دستگاه های نظارتی تنها با مرغداران برخورد می کنند و به سایر حلقه ها کاری ندارند.

ابن‌مقام‌مسئول واکنش به اظهارات مسئولان مبنی بر اعمال افزایش قیمت نهاده های دامی بر نرخ مصوب مرغ بیان کرد: این اظهارات به هیچ عنوان قابل قبول نیست و نوعی فرار رو به جلو است که مسئولان وزارت جهاد کشاورزی انجام می دهند چرا که در مقطعی هم که قیمت ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان تعیین شد، نرخ تمام شده مرغ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان بود.

اسداله نژاد در پایان درباره آخرین وضعیت قاچاق جوجه یکروزه تصریح کرد: برآوردها حاکی از آن است که موضوع قاچاق با تشدید نظارت ها منتفی شده است، اما با قطعیت نمی توان گفت که ۱۰۰ درصد نیست و تنها در مقطعی جوجه به واحدها تزریق نشد که هم اکنون ازدیاد تقاضا برای عرضه، قیمت را بالا برده است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: