آخرین اخبار
کد خبر : ۴۶۶۶۴
به روز شده در : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
مدیرکل مرکز واردات گمرک اعلام کرد: اعاده اظهارنامه کالاهای متروکه از سازمان اموال تملیکی منوط به آماده بودن شرایط اظهار به گمرک شد.

به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از فارس، مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک اعلام کرد اعاده اظهارنامه کالاهای متروکه‌ای که به سازمان اموال تملیکی ارجاع شده مشروط به آماده بودن مجوزها امکان پذیر است.

در این بخشنامه علی وکیلی به گمرکات سراسر کشور آمده است: پیرو بخشنامه شماره ۱۱۳/۳/۱۳۲۷۲۷/۴۵۷۰۸/۹۱/۶۳۹۶۳ مورخ ۹۱/۴/۱۱ و با عنایت به اینکه بر اساس بررسی های بعمل آمده مشاهده می گردد پس از ارسال اظهارنامه های مترو که به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، برخی از وارد کنندگان در اجرای تبصره یک ماده 33 قانون امور گمرکی نسبت به ارائه درخواست اعاده اظهارنامه مترو که از سازمان مزبور، بدون فراهم نمودن مقدمات ادامه تشریفات گمرکی اقدام می نمایند. لذا ضمن تاکید بر اجرای بخشنامه پیروی فوق الاشاره، مقتضی است دستور فرمائید ضمن توجه لازم به بخشنامه شماره ۹۹/۱۰۸۶۶۰۴ مورخ ۹۹/۹/۱۱ صادره از سوی معاون محترم امور گمرکی، قبل از هرگونه اقدام در جهت پیگیری اعاده اظهارنامه های مترو که مواردی از قبیل: لزوم دارا بودن ثبت سفارش، اخذ و ارائه مجوزهای قانونی، اخذ و ارائه کد رهگیری بانک عامل، بررسی های لازم توسط سرویس ارزیابی و با حوزه معاون امور گمرکی آن گمرک معمول و در صورت تایید مراتب جهت اقدام بعدی به واحد مترو که اعلام گردد. ضمنا مسئولیت حسن اجرای بخشنامه فوق الاشاره با ناظرین محترم ستاد نظارت گمرکات استانها و مدیران کل محترم گمرکات اجرایی می باشد.

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: