آخرین اخبار
کد خبر : ۴۸۴۹۷
به روز شده در : ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: قرار است واردات برق را از جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان افزایش دهیم و صادرات برق به برخی از کشور‌ها را نیز به صفر برسانیم.
به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به کاهش صادرات برق گفت: امسال با چند وضعیت غیرمتعارف نسبت به سال گذشته روبه‌رو شدیم که یکی گرمای زودرس بود؛ به طوری که در فروردین ماه حدود پنج درجه و در اردیبهشت‌ماه نیز چند درجه افزایش دما در سطح کشور اتفاق افتاد که این به معنای استفاده زودتر از دستگاه‌های سرمایشی بود که خود بار قابل ملاحظه‌ای را نیاز دارد.

سخنگوی صنعت برق کشور اضافه کرد: در صدد هستیم صادرات برق را کاهش دهیم و یا به صفر برسانیم.

او ادامه داد: در حال حاضر قرار است از جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان واردات برق را افزایش دهیم و صادرات به برخی از کشور‌ها را هم کاهش دهیم و یا به صفر برسانیم.

رجبی مشهدی تصریح کرد: تلاش‌های شبانه روزی در حال انجام است، صادرات را کاهش دادیم و حتی سعی بر آن داریم که  بر اساس قرارداد‌ها صادرات را به صفر برسانیم و واردات را انجام دهیم.

سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به مصرف برق در روز گذشته بیان کرد: مصرف برق در پیک روز گذشته ۵۱ هزار و ۴۶۷ مگاوات بوده است به طوری که این میزان مصرف در زمان مشابه سال گذشته: ۵۳ هزار و ۹۹۲ مگاوات است.

او در پایان تصریح کرد: همچنین ذخیره نیروگاه‌ها نیز ۵۹۹ مگاوات، مصرف برق صنایع ۴ هزار و ۹۲۶ مگاوات و سهم تولید نیروگاه‌های تجدید‎‌پذیر ۶ هزار و ۱۵۴ مگاوات گزارش شده است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: